ברוכים הבאים

מצטער, לא בסל.

להזמנות בכל הארץ - 1700-559-090
סוגי כוסות לאספרסו

סוגי כוסות לאספרסו

סוגי כוסות אספרסו

הצרכנים הישראלים הם בין הצרכנים הידועים בכמות שתיית הקפה שלהם. בכלל, תרבות המערב היא בין התרבויות אשר צורכת קפה על כל סוגיו יותר מאשר כל אזור אחר על פני הגלובוס. למעשה, רבים מאנשי ההיי טק ואנשי המחשבים והטכנולוגיה צורכים קפה בחישוב כללי של שלוש ארוחות מלאות אם מחברים את כמויות הקפה השבועית…

אנשים המבינים בקפה על היבטיו השונים, יודעים כי מרקם הקפה וטקסטורת הטעם מושפעת לא רק מהמרכיבים עצמם ומאופן הכנת הקפה אלא גם מסוג הכלי אליו הוא נמזג.

אי לכך ובהתאם לזאת, רבים מחובבי הקפה מקפידים על סוג הספל או הכוס ממנה הם שותים. ואף יותר מכך, מתאימים את סוג הכוס/ספל לסוג הקפה…

קבלו טעימה קטנה על קצה הלשון על סוגי הקפה וצורות ההגשה שלהם:

כוס טו גו – בעד ונגד

כוס טו גו, כלומר כוס קרטון או נייר, משפיעה על טעם הקפה באופן משמעותי ואל אף שהן נחשבות כוסות לשתייה חמה. אחד המאפיינים הבולטים שבהם הוא חוסר ההתאמה שלהם לשתייה חמה, אולי רק בעמידות שלהם לחום בהשוואה לכוסות השתייה הקרה.

כוס הטו גו מותירה במרבית המקרים טעם לוואי וריח לוואי, כאשר זו באה במגע עם האוויר והאספרסו ומורגשת בעיקר לבעלי רגישות גבוהה לטעמים וריחות

אפשרויות שמירת חום – ההבדלים בין אספרסו לקפוצ’ינו

האספרסו והקפוצ’ינו שונים לא רק בטעמים ובחוזק שלהם אלא גם באופן ההגשה וטמפרטורת ההגשה. לא דיי בכך שהגשת האספרסו מחייבת כוס לשתייה חמה בגודל וצורה מסוימת מאוד. גם הטמפרטורה חייבת להיות קפדנית ומדודה ברמת דיוק גבוהה.

ההבדלים בין הקפוצי’נו לאספרסו נובעת בעיקר מטוהר הקפה ויכולת ההגשה בטמפרטורה גבוהה במיוחד בשל המרכיבים של שני המשקאות הללו.

האספרסו מורכב אך ורק מפולי אספרסו קלויים וטחונים ומים רותחים ואילו קפוצ’ינו מורכב מאותם פולים טחונים בתוספת מים, חלב וקצף המקררים את המשקה, מגדילים אותו, ובהתאם לכך מחייבים כוס גדולה יותר.

הכוס הנכונה לאמריקנו – שמרו על איכות הטעם

האמריקנו הוא אותו אספרסו ממש אשר שונה בטעמו מהאספרסו הרגיל כתוצאה מדילולו במים. המשקה גדול יותר, אך חשוב מאוד לזכור שעדיין מכיל את האספרסו בצורתו הטבעית ומחייב כוס עבה ומעט גדולה יותר מזו של האספרסו אשר מגיע בכוסיות קטנות.

האם קפוצ’ינו והפוך זה אותו דבר?

רבים טועים לחשוב כי הקפוצ’ינו וההפוך הם בעצם אותו משקה. הקפוצ’ינו וההפוך אמנם מוגשים באותה כוס פורצלן גבוהה אבל מדובר בתהליך הכנה שונה. זאת יאמרו לכם הבריסטות המקצועיים. הקפוצינו הוא בעצם קפה המורכב משלושה “צבעים” או חומרי גלם: אספרסו, חלב וקצף – כאשר האספרסו נמזג תחילה אל הכוס, לאחרי מגיע החלב בכמות מדודה של שליש בדומה לכמות האספרסו ולאחריו נמזג הקצף, גם הוא בכמות מדודה של שליש.
ההפוך לעומת זאת נמזג בתהליך שונה, כאשר הקצף נמזג תחילה , לאחרי החלב ולאחריו נבזקת אבקת אספרסו אשר תפקידו לשקוע ולהתערבב עם החלב והקצף.

השוני מתבטא במקרמים ובחוזק הטעמים

הוא גם מעניק לבית תחושת חום נהדרת, ומכיוון שזה בית שבו אנשים חיים וגרים, חשוב שירגישו בו הכי טוב ובטוח שאפשר. פרקט גם מעניק תחושת ביתיות נהדרת, כי הכי חשוב שנרגיש הכי בבית שאפשר. פרקט הוא גם נהדר כאשר זה מגיע לאגירת ופיזור חום, והוא אף הריצוף הטוב ביותר כשזה מגיע לשיקול של אגירה ופיזור חום בצורה מושלמת. הפרקט הטבעי מחזיק עד כ 20 שנה, וישנן אפשרויות תמידיות של תיקון ושיוף של הפרקט, בכדי לתת לפרקט שלפעמים עבר מעט זמנו חידוש חזק, אפילו שיעניק לו מראה של פרקט חדש לגמרי ולא יבחינו כלל שהוא שם כבר זמן רב מאוד.

יתרונות וחסרונות של פרקט טבעי

לפרקט הטבעי יש כמה צדדים, היתרונות המרכזיים של הפרקט הטבעי הם, קלות התקנתו, אפשר להתקין אותו ישירות על הקיים, בלי הצורך לעקור את הריצוף הקיים, זמן יעודו הארוך, שיכול להגיע אפילו לשני עשורים מבלי הצורך להחליפו, הוא ניתן לתיקון וחידוש, כך שאם הפרקט כבר נמצא על הרצפה זמן רב, אפשר תמיד לחדש אותו, הוא יפהפה בצורה מדהימה, ואין אחד שחולק על כך ואין לשכוח את יתרונו המשמעותי של אגירה ופיזור של חום ובכך הוא עזור למזגן לבצע את יעודו בצורה הטובה ביותר. אך, העולם לא תמיד ורוד כשזה מגיע לפרקט הטבעי, הוא רגיש מאוד למפגעים, כלומר כל מפגע קטן יוביל לשריטה ובקע בפרקט, הוא מאוד רגיש כשזה מדובר בנוזלים, ורצוי לנגב ישירות, כאשר הוא בא במגע עם מים ולא לתת למים להספג בפרקט, וחסרון מרכזי אחרון, הוא מחירו ויש אפילו אנשים שיחלקו על כך אך אך רובם טוענים שהפרקט הוא חומר גלם יקר, והוא דורש כסף רב.

פרקט הלמינציה

אם החסרונות בפרקט הטבעי מלחיצים אתכם, ישנו גם הסוג הסינטטי של פרקטים, שהוא פרקט הלמינציה, פרקט, העשוי מתערובת של חומרים, הניצקים לתבנית בצורה של פרקט, וסוג פרקט זה יותר עמיד מפני מפגעים, כלומר הוא עמיד מפני שריטות ונפילת חפצים, בצורה טובה הרבה יותר מהפרקט הטבעי. אם הפרקט הטבעי מעט יקר בשבילכם, ואין לכם מקום בשבילו בתקציב, הפרקט הסינטטי, הוא פתרון נהדר, מכיוון שהוא זול בכמה רמות מהפרקט הטבעי, אך זה שהוא זול יותר זה לא אומר שהוא לא יפה כמו הפרקט הטבעי, ויש הטוענים שהוא לפעמים יותר יפה מהפרקט הטבעי, דבר שניתן מאוד לויכוח וזה תלוי באיכות העבודה ובאיכות החומרים.

Published by

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X