ברוכים הבאים

מצטער, לא בסל.

להזמנות בכל הארץ - 1700-559-090
כיצד קפה יתרום לתזונה נכונה יותר בחייכם

כיצד קפה יתרום לתזונה נכונה יותר בחייכם

קפה הוא אחד המשקאות הנפוצים בעולם, כשהצריכה שלו בקרב רבים היא בכמויות מסחריות – לא סתם המונח “מכור לקפה” הפך לשגור בחברה שלנו. אלא שבניגוד לסוגים אחרים של התמכרויות, הקפה מצליח להיות בריא מאד לגוף כאשר צורכים אותו במידה הנכונה. מחקרים רבים שנערכו במרוצת השנים הצביעו על תמורות בריאותיות מגוונות של הקפה, אליהן נתייחס במאמר הנוכחי.

כך קפה תורם להארכת חיים

לא תמיד רואים בקפה מרכיב מרכזי במערך תזונה נכונה, וחבל. מחקר שנערך לפני מספר שנים ועקב אחר צרכני קפה לאורך שנים, הגיע למסקנה חשובה ואולי גם מפתיעה – צריכת קפה בכמויות סבירות מפחיתה את שיעורי התמותה אצל הצרכנים בכ-10%. אם נכנסים לעובי הקורה אפשר להצביע על קשר שנמצא בין שתיית קפה לבין מניעה של מחלות כרוניות ושל בעיות בריאותיות שונות, דוגמת סוכרת (בעיקר מסוג 2), בעיות לב, שבץ מוחי, פרקינסון ואלצהיימר.

מחקרים מצביעים על היכולת של הקפה להפחית את הסבירות לחלות בסוגים שונים של סרטן, ביניהם סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן הרחם וסרטן העור. לקפה השפעה חיובית גם על הכבד, שעה שהוא מסייע להאטת קצב ההתפתחות של מחלות בכבד ואפילו של סרטן בכבד.

קפה ושיפור מצב הרוח

יש אנשים שמרגישים שמצב הרוח שלהם משתפר בעקבות צריכה של קפאין בכלל ושל קפה בפרט, ולא בכדי. מחקרים מצאו קשר בין קפה לדיכאון, כאשר שתיית קפה על פיהם מקטינה את הסבירות לסבול מדיכאון.

הסיבות לכך הן קצרות וארוכות טווח גם יחד: בטווח הקצר, הקפה מווסת את רמות הדופמין והסרוטונין בגוף, המקושרים אצלנו למצב הרוח. האלמנטים האנטי דלקתיים ונוגדי החמצון של הקפה מביאים אף הם להשפעה חיובית על מצב הרוח, מאחר שחמצון ושדלקות נחשבים לאחד הגורמים לירידה שלו.

ומה באשר להשמנה?

כיום, ידוע כי שמירה על משקל גוף תקין מאפשרת לנו להיות בריאים. הקפה יכול בהחלט להיות חלק מהמסע שלנו לעבר המשקל האידיאלי. בדומה למשקאות חמים נוספים, הוא יוצר תחושת שובע ומביא לירידה בתיאבון שלנו, מה שכמובן גורם לצריכה מופחתת של מזון לאורך היום. היבט חשוב אחר הוא שבקפה ישנה חומצה כלורוגנית נוגדת חמצון אשר מביאה לפי ההערכות להפחתה של כמויות הסוכר הנספגות בגוף שלנו בפועל.

מבחינת הקלוריות, הרי שאם מוציאים מהתמונה את החלב ואת הסוכר, מגלים כי בכוס קפה יש רק כשבע קלוריות. כל עוד אין מפריזים בכמויות הסוכר ובוחרים לא להוסיף לקפה קצפת ופינוקים משמינים אחרים, ניתן לשתות אותו בראש שקט.

Published by

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X